Afryka, Indie, Europa. Co łączy te różne części świata?

Niezależnie od regionu – każde dziecko ma potrzebę zabawy. W pierwszej kolejności jest to rozrywka i sposób spędzania czasu wolnego w oczywisty dla małego człowieka sposób, natomiast także i sprawa rozwoju poprzez rozrywkę. W każdej części globu wygląda to jednak inaczej. Podobnie jak w przypadku języka, ubioru i obyczajów – tak i tu jest to indywidualne dla różnorakich rejonów. To jak odbywa się zabawa i przy wykorzystaniu jakich gadżetów się odbywa – zależy to od rejonu – zatem tradycji, ale również od poziomu ekonomicznego danego miejsca.

Czym się bawią dzieci w afrykańskich krajach? Jakie zabawy są najpopularniejsze na Wschodzie?

Naczynia, części roślin, kije, czyli ogół tego czym bawiliśmy się u nas jakieś kilkadziesiąt lat temu. Co więcej – najmłodsi bawią się tym, co przywiozą obcokrajowcy, podobnie jak w temacie leków, odzienia czy żywności. Podczas gdy w rozwiniętej części na świecie – w tej chwili do dyspozycji mamy całą gamę kolorowych elektronicznych i wydających rozmaite dźwięki produktów.

Czy zatem dzieci z uboższych państw mają gorzej w tej sferze? To zależy. Nie – jeśli pomyślimy o wpływie takowych zabawek na rozwój wyobraźni. Na przekór pozorom – wiele więcej możemy wymyśleć kiedy mamy tylko kawałek kijka niż np. playstation.

Abstrahując od wpływu na rozwijanie fantazji – istotny jest także temat naturalnego środowiska. Żeby wyprodukować gadżety na skalę zachodniej Europy – zużywana jest duża ilość elektrycznej energii. Prąd dla firm, które wytwarzają zabawki – jest najczęściej wysokim kosztem, dlatego też należałoby rozważyć zmiany. Należy zatem sprawdzić jak zmienić dostawcę prądu, by koszty te wyraźnie ograniczyć. Prócz rzeczywistych wydatków i wymiernych korzyści finansowych, znacząca jest też kwestia ochrony środowiska.

Producenci zastanawiają się jak zamienić dostawę prądu, by obniżyć koszty w fabryce. Patrzą dodatkowo na redukcję śladu węglowego w firmie – potem takie zabawki znakowane mogą być mianem przyjaznych naturze – co ma niezwykłe znaczenie dla całego obecnego świata – zarówno dla tej wschodniej, czy też zachodniej części globu.

Rozmyślając o obniżce konkretnych wydatków w przedsiębiorstwie należałoby poruszyć dodatkowo takową kwestię – na jakim poziomie użytkuje się gaz dla firm? Bo jeśli jest to spora ilość – celowa może okazać się również zmiana dostawcy gazu. W taki sposób nie tylko dołączymy do działań ekologicznych, ale również oszczędzone pieniądze jesteśmy w stanie przeznaczyć na wsparcie dzieciom z krajów afrykańskich lub pozostałych mniej rozwiniętych rejonów świata. Nie wyrównamy szans wszystkim, ale sprawimy że jakieś dziecko będzie szczęśliwsze 🙂

Interesujące artykuły o wykorzystaniu energii w przedsiębiorstwach znajdziesz również na https://ecodlabiznesu.pl/blog/

Author: Rzeszowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *